یکشنبه 27 فروردین 1396


حرفه مدیریت اکتشاف و حفاری (Exploration & Drilling Management):

به منظور تدوین الگوی شایستگی حرفه مدیران اکتشاف و حفاری در صنعت نفت به بررسی و مطالعه الگوها و مدل‌های مختلف شایستگی مدیریت اکتشاف، انجمن‌ها و سازمان‌های حرفه‌ای فعال در این حوزه، گزارش‌های منتشر شده از شرکت‌ها و سازمان‌های معتبر و بزرگ، سازمان‌ها و نهادهای ارائه دهنده گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی در این حوزه پرداخته شد.
در این بررسی پایگاه‌های معروف و معتبر بین‌المللی و انجمن‌ها و موسسات مختلف داخلی و بین‌المللی نظیر انجمن بین المللی قراردادهای حفاری (the International Association of Drilling Contractors)، موسسه حفاری و مهندسی نفت (The Institute of Drilling & Petroleum Engineering)، موسسه بین¬المللی فوران چاه (The International Well Control Forum)، موسسه آموزشی میدو، خانه مهندسی نفت و ... مورد مطالعه قرار گرفتند. همچنین گواهینامه‌های مختلفی نظیر (IWCF)، (IADC) و (IDPE) از جمله گواهینامه‎های مختلف بین‌المللی و مورد نیاز برای مدیران اکتشاف و حفاری سازمان‌ها مطرح هستند.
در واحد سنجش و ارزیابی مرکز توسعه مدیریت صنعت، با بهره‌گیری و مداقه در این مطالعات و دستاوردهای جهانی و با توجه به الزامات و نیازهای خاص صنعت نفت به طراحی الگوی شایستگی مدیران اکتشاف و حفاری این صنعت در دو بخش شایستگی‌های فنی و شایستگی‌های رفتاری اقدام خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 135690
تعداد بازديد کنندگان سايت: 146225620 تعداد بازديد زيرپورتال: 148584 اين زيرپورتال امروز: 78 سایت در امروز: 15543 اين صفحه امروز: 66
footer