با حضور وزیر نفت
اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه ای به 45 نفر از فرماندهان صحنه در صنعت نفت

1399/5/13 دوشنبه

بعد از غربالگری و ارزیابی 228 نفر از افراد فراخوان شده با حضور وزیر نفت و جمعی از مدیران صنعت نفت به 45 نفر از همکاران در صنعت گواهینامه صلاحیت حرفه ای اعطا گردید


مدیر مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت با اشاره به غربالگری و ارزیابی بالغ بر ۲۲۸ نفر که در فراخوان فرآیند ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای فرماندهان صحنه صنعت نفت شرکت کرده بودند، اعلام کرد: از این میان، در مرحله نخست ۱۱۰ نفر به مرحله بعد راه یافتند و در پایان، ۴۵ نفر توانستند موفق به دریافت این گواهینامه شوند.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت ، دکتر علی بیاتی مدیر مرکز در آیین اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای فرماندهان صحنه صنعت نفت که با حضور وزیر نفت در روز دوشنبه، ششم مردادماه سال جاری برگزار شد، گفت: مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت در راستای ماموریت خود مبنی بر ارائه گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای، به حرفه HSE پرداخته است و در این حرفه، ارزیابی و شناسایی فرماندهان صحنه حوادث صنعت نفت و همچنین ارزیابی و شناسایی سرپرستان و رؤسای HSE وزارت نفت در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی، سرپرستان و رؤسای HSE دوره‌های آموزشی و توسعه را گذرانده‌اند و در حال نهایی‌ کردن گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای آنان هستیم، فرماندهان صحنه نیز امروز گواهینامه‌های صلاحیت حرفه‌ای سطح ۳ خود را دریافت خواهند کرد.

بیاتی گفت: با توجه به اهمیت مواجهه درست با حوادث احتمالی در واحدهای عملیاتی و تولیدی صنعت نفت، بحث تربیت فرماندهان صحنه صنعت نفت از سوی شورای معاونان وزارت نفت به مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت ارجاع و اقدامات لازم به این منظور در این مرکز آغاز شد.

وی با اشاره به احصای معیارها و شایستگی‌های مورد نیاز و بررسی الگوهای بین‌المللی به این منظور، ادامه داد: پس از سه ماه مطالعه و بررسی و صحبت با متخصصان و خبره‌های ملی و بین‌المللی، پروفایل شایستگی برای این حرفه احصا شد که در بخش شایستگی‌های رفتاری، می‌توان به مواردی مانند رهبری، غلبه بر استرس، غلبه بر خستگی و... اشاره کرد.

علی بیاتی بررسی مهارت‌های رایانه، زبان انگلیسی، هوش و سلامت روان را هم مورد اشاره قرار داد و افزود: در مسیر آموزش و توسعه، از همکاری GESIP فرانسه و ارائه آموزش‌های عملیاتی این مرکز برای فرماندهان صحنه استفاده کردیم.

وی یادآور شد: عملکرد فرماندهان صحنه ارزیابی خواهد شد و در صورت مثبت بودن نتایج ارزیابی، گواهینامه آنان همچنان اعتبار خواهد داشت، همچنین امکان ارتقا به‌منظور دریافت گواهینامه‌های سطح یک و دو نیز وجود دارد.

علی بیاتی در پایان از دکتر دیانت و دکتر مینو مدیران پیشین مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت که در پیشبرد اهداف این مرکز نقش اصلی را ایفا کرده‌اند سپاسگزاری کرد.

  
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 117498
تعداد بازديد کنندگان سايت: 142557250 تعداد بازديد زيرپورتال: 128656 اين زيرپورتال امروز: 61 سایت در امروز: 1693 اين صفحه امروز: 53
footer