جلسه هم اندیشی با حضور مدیر محترم امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد

1401/6/29 سه‌شنبه

جلسه هم اندیشی با حضور مدیر، معاونین و مشاورین امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در مرکز توسعه مدیریت نفت و در روز سه شنبه مورخ 1401/06/22 برگزار گردید


جلسه هم اندیشی با حضور مدیر، معاونین و مشاورین امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در مرکز توسعه مدیریت نفت و در روز سه شنبه مورخ 1401/06/22برگزار گردید
جناب آقای محسن حقیقی مقدم ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور همکاران محترم مدیریت امور بین الملل در این جلسه هم اندیشی به سیاستهای این مرکز مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیتها و نظرات کارشناسی خبرگان صنعت نفت اشاره کردند و با توجه به گستردگی این صنعت و تنوع مشاغل، نیازمند مشارکت کلیه همکاران برای برداشتن قدم های اساسی هستیم.
در ادامه همکاران محترم مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت به ارائه گزارش عملکرد از ابتدای تاسیس تا اکنون پرداختند و شرح کاملی از اقداماتی که در دستور کار قرار گرفته داده شد.
سپس همکاران محترم مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران به مواردی ذیل اشاره داشتند:
  • ضعف نبود محتوی مناسب آموزشی در حوزه های مدیریت بازرگانی بین‌الملل.
  • منحصر به فرد بودن امور بین الملل که می بایست همکارانی که میخواهند برنامه ریزی و اجرای آموزشی داشته باشند آشنایی کامل با این حوزه داشته باشند.
  • حوزه مدیریت حوزه پویایی است و ثروت توسط مدیران کنترل می شود و توسعه می یابد و آموزش را طبق تئوری های قدیم ادامه ندهیم.
  • مدل های جدید از توسعه مدیریت در حال پدید است و باید مدیریت های ارتباطی را توسعه بدهیم حتی متاسفانه دانشگاه های ما گاهی اوقات تئوری های سال ۱۹۹۲ را ارائه میدهند.
  • کوچینگ مهم است و ارتباط مربی باید با آموزش گیرنده باید ادامه دار و همراه مشاوره باشد.
  • در امور بین الملل ما دو ماهیت دانشی(حقوقی/ مالی)و ماهیت بازرگانی(ارتباط محور باشد/ مذاکره کننده باشد) داریم که می بایست در طراحی و برنامه ریزی های آموزشی به این مهم توجه داشت.
مدیر محترم امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران خاطر نشان کردند که استقلال مرکز در سیاست گذاری، تربیت مدیران و احصا نیازهای مدیریتی صنعت نفت بسیار مهم است، لذا در گذشته سفارش پذیری، تحمیل وظایف غیر مرتبط این مرکز را به حاشیه برده، لذا در قالب تدوین نظام نامه توسعه مدیریت صنعت نفت بخش اعظم این نگرانی ها و آفت ها باید پوشش داده شود.
جناب آقای محمدی پور در ادامه تاکید نمودند که مرکز می بایست از ابتدا در انتصابات نقش داشته باشد، نه اینکه انتصابات صورت پذیرد بعد برای ارزیابی به مرکز معرفی شوند.
این مستلزم چند سال کار شبانه روزی مرکز و گسترش سبد مدیران آماده به کار و توانمند در صنعت است.
لذا چند برابر مشاغل هدف مدیریتی باید کارهای توسعه ای انجام شده باشد که دست معاونان وزیر در انتخاب و انتصاب باز باشدو بلوغ مدیریت صنعت نفت را به چشم ببینیم.

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 182178
تعداد بازديد کنندگان سايت: 157064472 تعداد بازديد زيرپورتال: 199384 اين زيرپورتال امروز: 32 سایت در امروز: 2920 تعداد حاضران آنلاین: 17
footer